محمدشریف ملک‌زاده طی پیامی فرارسیدن روز جهانی جهانگردی و آغاز هفته گردشگری را به تمامی فعالان و دست اندرکاران حوزه گردشگری جهان و ایران اسلامی تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در کیش طی این پیام  از سوی دکتر ملک‌زاده آمده است:
صنعت گردشگری در حال حاضر، به عنوان یک بستر و گستره اجتماعی و فرهنگی و یکی از منابع قدرتمند اقتصادی و از جمله کانون های درآمدی و اشتغال درآمده و در بسیاری از کشورها جهان بطرق مختلف در این صنعت پرسود برنامه ریزی و سرمایه گذاری شده است و خوشبختانه در توسعه مناسبات بین ملل مختلف بعنوان یک پل ارتباطی مستحکم برای تقویت تعاملات عمل نموده و در ادراک متقابل فرهنگ ها، سنت ها و آداب و آیین ها نقش بسزایی را ایفا می نماید.
امسال با انتخاب شعار ” گردشگری و توسعه روستایی” از سوی سازمان جهانی گردشگری فرصت مناسبی ایجاد شده تا برای بهره‌برداری بهینه از توان گردشگری روستاها، تقویت زیرساخت‌ها و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، توانمندسازی جامعه محلی و احیای این مناطق در راستای رشد و توسعه پایدار گردشگری اهتمام نماییم.
اینجانب ضمن تبریک روز جهانی گردشگری به تمامی فعالان و دست اندرکاران  و علاقه مندان به حوزه گردشگری تمامی کشورهای اسلامی و ایران عزیز ، امیدوارم که با اتمام بیماری کرونا به زودی شاهد تحولات مثبتی در راستای پیشرفت صنعت گردشگری در جهان، کشور عزیزمان بوده و بار دیگر در پناه حق تعالی شاهد توسعه و رونق روزافزون صنعت گردشگری ایران باشیم.
با احترام- محمدشریف ملک‌زاده
رئیس منطقه‌ای خاورمیانه و آسیای مرکزی اتحادیه بین‌المللی رؤسای دانشگاه‌های جهان

تبریک دکتر ملک‌زاده به مناسبت فرارسیدن هفته گردشگری