موج تقدیر و تشکر دانشگاه‌های جهان از محقق ایرانی پروفسور ملک‌زاده

پروفسور محمدشریف ملک‌زاده مخترع نظریه جهان شمول MFT است.
اعطای عنوان بنیانگذار و پدر علم نوین مدیریت گردشگری جهان او را در زمره برترین‌های علمی جهان قرار داد.
این عنوان پس از تایید علمی نظریه MFT توسط اساتید دانشگاه‌های معتبر جهان و مقامات سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) طی نامه‌ای رسمی به تاریخ پانزدهم اکتبر ۲۰۲۰ توسط اتحادیه بین‌المللی روسای دانشگاه‌های جهان (IAUP) به وی ابلاغ شد. بدنبال کسب این افتخار مراسم رسمی ‌بین‌المللی آیین تجلیل از «پروفسور محمدشریف ملک‌زاده» توسط اتحادیه ‌بین‌المللی روسای دانشگاه‌های جهان (IAUP) و جمعی از دانشگاه‌های بزرگ جهان در روز دوشنبه ۲۶ آبان ماه باحضور آنلاین رئیس اتحادیه ‌بین‌المللی روسای دانشگاه‌های جهان و اعضای بلند پایه سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد و دانشگاه‌های مطرح جهان از جمله دانشگاه جرج واشنگتن آمریکا، کیوتو ژاپن، دانشگاه سیاس چین، دانشگاه هولوا اسپانیا و جمعی از دانشمندان در مجموعه فرهنگی آوای خلیج فارس جزیره کیش برگزار شد. در جمع پرشمار روسا و اساتید دانشگاه‌ها، صاحب نظران و مقامات بلندپایه سازمان جهانی جهانگردی حاضر در این وبینار دکتر کاخا شنگلیا رئیسIAUP ، دکتر جانی‌هاریانتو دانشگاه پرزیدنت اندونزی، دکتر تاکشی ماتسودا رئیس دانشگاه کیوتو ژاپن، خانم کارول مارینو مدیرکل گردشگری بوگوتا کلمبیا، دکتر الهام مددوف رئیس دانشگاه گردشگری و مدیریت آذربایجان، دکتر شان چن، رئیس دانشگاه ‌بین‌المللی SIAS چین، خانم تاماز کانداکی مدیرعامل Gold ایتالیا، پروفسور ویلسون سیلونگ وه مدیر انستیتو گردشگری و هتلداری زامبیا، دکتر مصطفی بابانلی رئیس دانشگاه صنعت آذربایجان، پروفسور دونالد‌ هاوکینز استاد تمام دانشگاه جرج واشنگتن آمریکا، دکتر صبورخان رئیس دانشگاه دافردیل بنگلادش و دکتر کرنی دیج مان، مدیر پژوهش و نوآوری دانشگاه علوم کاربردی هلند حضور داشتند و با قرائت و ارسال بیانیه الکترونیکی خود مهر تایید دیگری بر نظریه MFT زده و از مقام علمی و جایگاه درخشان «پروفسور محمدشریف ملک‌زاده» معاون رئیس‌جمهور سابق، استاد دانشگاه و مولف سرشناس ایرانی تجلیل به عمل آوردند. گردشگری در پسا MFT  گردشگری آرامش روح و روان است. این مدل رژیم جدیدی را برای تامین این رویکرد به تعاریف و مبانی گردشگری اضافه می‌کند. MFT جوامع کوچک محلی را به جوامع کارآفرین، اقتصادی و پیشرفته
تبدیل می‌کند.
پروفسور ملک‌زاده در شروع این مراسم ضمن تشکر از پیام‌های محبت آمیز هموطنان به ویژه نامه جمعی از ایرانیان مقیم آمریکا و کانادا و ابراز محبت پروفسور توفیق موسیوند نخستین مخترع بای پس قلبی ریوی جهان صمیمانه قدردانی کرد و گفت: توریسم سنتی بر سه عنصر زمان، مکان و انسان بود. در عصر کنونی توریسم سنتی نتوانست ماهیت نیاز ما را در سطح جهانی برآورده کند. بنده با تحقیقاتم مدل جدیدی ارائه کردم و هرم نیاز را به ماهیت نیاز تغییر دادم و ضلع چهارم یعنی ماهیت نیاز به آن اضافه شد.
پدر علم نوین گردشگری جهان، ماهیت نیاز را روح و روان معرفی کرد که سبب تشکیل ضلع چهارم نیاز می‌شود که قابل مشاهده نیست ولی اصل ماهیت گردشگری است. مدل MFT تعریف گردشگری در جهان را عوض خواهد کرد. گردشگری در پسا  MFTگردشگری آرامش روح و روان است. این مدل رژیم جدیدی را برای تامین این رویکرد به تعاریف و مبانی گردشگری اضافه می‌کند. با این تعریف جدید ما باید به ماهیت درخواست انسانی که به سفر می‌رود توجه کنیم و باید به نیازهای جدید توریسم احترام بگذاریم.
در ادامه ملک‌زاده با دعوت از غلام عباس برزگر مدیر خانه گردشگری بوانات شیراز، زهرا برزگر جوانترین راهنمای گردشگری ایران به جایگاه، این خانواده را نمونه‌ای موفق برای حرکت در مسیر مدل MFT معرفی کرد که با اضافه کردن بعد چهارم به مثلث نیاز گردشگری سنتی یعنی ماهیت نیاز و ایجاد خاطره برای گردشگر در محیط، توانستند در کوتاه‌ترین زمان ممکن ضمن اشتغالزایی برای ده‌ها نفر، عنوان کارآفرین نمونه کشورو جایگاه چهارم نقاط شگفت انگیز ایران را نیز از آن خود کنند، همچنین جوامع محلی خود را به سمت جوامع اقتصادی و پیشرفته حرکت دهند و برزگر را تبدیل به اولین میلیاردر روستایی ایران کنند.
استقبال دانشگاه جرج واشنگتن آمریکا برای همکاری علمی و آموزشی براساس تئوری MFT پروفسور ملک‌زاده، پروفسور دونالد ‌هاوکینر، استاد تمام دانشگاه جرج واشنگتن، ضمن تبریک بخاطر این موفقیت و قرائت پیام رسمی دانشگاه، آمادگی کامل دانشگاه جرج واشنگتن را برای همکاری آموزشی و پژوهشی با سازمان ‌بین‌المللی سیتی وان اعلام کرد.
نایب رئیس اعضای وابسته سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO)  گفت: اعضای وابسته و وزرای گردشگری عضو UNWTO در جستجوی راهکارها و ابتکارات نوآورانه در صنعت گردشگری هستند که بتواند تبعات منفی همه‌گیری کرونا را برطرف و تجدید حیات این صنعت را تضمین نماید. بدون شک، تئوری MFT می‌تواند یکی از این ابتکارات باشد.
وی گفت: گسترش کرونا در سراسر جهان این نکته را به اثبات رساند که روش‌های سنتی مدیریت گردشگری نیاز به بازنگری و سازگاری با واقعیت‌های جدید دارد. براساس تئوریMFT، توجه به جنبه‌های انسانی و معنوی باید در دستور کار صنعت گردشگری قرار گیرد.
ایشان در بخش پایانی پیام خود بر این نکته تاکید کرد که لازم است نیازهای گردشگران با خدمات و محصولاتی که دریافت می‌کنند سازگار باشد تا آرامش روح و روان را به ارمغان آورد و یک تجربه معنی‌دار خلق و به بالارفتن کیفیت زندگی کمک نماید. این موارد جزو اهداف جهانی هستند که آینده‌ای پایدار، جامع و انعطاف پذیر را برای گردشگری رقم خواهد زد.
دعوت انستیتو گردشگری بوگوتا در کلمبیا از پروفسور ملک‌زاده جهت تدریس تئوری MFT برای دوره‌های فوق لیسانس
خانم کارول مارینو مدیرکل انستیتو گردشگری بوگوتا، ضمن عرض تبریک بخاطر این موفقیت که توسط سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) و فعالان گردشگری به رسمیت شناخته شده است، از آقای دکتر ملک‌زاده دعوت کرد تا تئوری MFT را برای دانشجویان فوق لیسانس گردشگری بوگوتا تدریس نماید؛ تا آنها بتوانند راه‌های جدیدی را براساس این تئوری جالب بدست آورند و با درک بهتری در این پروژه فوق‌العاده مشارکت داشته باشند.
مدیرکل انستیتو گردشگری بوگوتا گفت: ما در کلمبیا بر این باوریم که صنعت گردشگری باید محتوای وسیعی از نوآوری و خلاقیت داشته باشد تا گردشگران و مردم نه تنها مقاصد وخدمات متنوع را تجربه نمایند بلکه حس فرهنگی، جوامع محلی، احساسات و خاطراتی را لمس و در یک محیط لذت بخش در طول سفر زندگی کنند.
خانم مارینو گفت: فرصت جدیدی فراهم شده است تا ضمن هم افزایی و تبادل دانش براساس مطالعات در زمینه گردشگری و لحاظ کردن سناریوهای جدید که در نتیجه شیوع کرونا ایجاد شده است، بتوانیم نگرش‌ها و ابزارهای متفاوتی را در پیش بگیریم تا کشورهای ما به عنوان مقاصد گردشگری پاسخگوی نیازهای خاص و ویژه هر گردشگر باشد. این نگرش باعث خواهد شد تا گردشگر ضمن تجربه یک زندگی در جوامع محلی، بتواند روح و روان خود را به آرامش برساند.
در پایان این مراسم شال عیاری، که نمادی کهن از فرهنگ ارزشمند ایران است و جایگاه ویژه‌ای نزد مردم سیستان و بلوچستان دارد به پاس تلاش‌های «پروفسور محمدشریف ملک‌زاده» در اعتلای فرهنگ و نام ایران زمین توسط جمعی از هنرمندان این استان به ایشان اهدا شد.

موج تقدیر و تشکر دانشگاههای جهان از محقق ایرانی پروفسور ملک زاده

محقق ایرانی ناجی و نامی صنعت گردشگری شد

موج تقدیر و تشکر دانشگاههای جهان از محقق ایرانی پروفسور ملک زاده

در بهبوهه کرونا که صنعت گردشگری دنیا را تسخیر کرده محمد‌‌شریف ملک زاد‌‌هپروفسور ایرانی با اختراع یک تئوری برای نخستین بار در صنعت گردشگری، ناجی این صنعت شد و نه تنها تحسین جهانیان را به همراه داشت توانست عنوان پدر علم نوین مدیریت گردشگری را کسب کند که افتخاری برای ایرانیان در عرصه علمی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،اتحاد‌‌یه بین المللی رؤسای د‌‌انشگاه های جهان و اعضای بلند‌‌ پایه سازمان جهانی جهانگرد‌‌ی ملل متحد‌‌ و د‌‌انشگاه های مطرح جهان از جمله د‌‌انشگاه جرج واشنگتن آمریکا، کیوتو ژاپن، د‌‌انشگاه سیاس چین، د‌‌انشگاه هولوا اسپانیا و د‌‌انشگاه های بزرگ د‌‌نیا و جمعی از د‌‌انشمند‌‌ان و محققین ایرانی و خارجی طی مراسمی د‌‌ر کیش از پروفسور محمد‌‌شریف ملک زاد‌‌ه به پاس نخستین اختراع د‌‌ر صنعت گرد‌‌شگری جهان تجلیل کردند. البته این اختراع چند سال پیش توسط سازمان اسناد و املاک کشور و اداره مالکیت معنوی و ثبت اختراعات، ثبت شده و متعاقب آن در بسیاری از کشورهای جهان، پتنت گرفت و ثبت مالکیت معنوی و وایپو شد.
اختراع پرفسور ملک زاده راهبردی برای عبور از مشکلات پسا کرونایی است با عنوان «فرایند‌‌ مد‌‌یریت، کنترل کیفی انواع تورها با علایق ویژه با تعیین جاذبه‌ها، مسیرها، امکانات و شاخص‌های گرد‌‌شگری»معروف است که توسط این پرفسور بنام ایرانی ثبت شده است‌‌ و از آنجایی که می تواند باردیگر گردشگری دنیا را احیا کند و مانع از بیکاری صدها هزار شاغا در صنعت گردشگری شود مورد‌‌ استقبال مجامع علمی د‌‌نیا قرار گرفتهو طی مراسمی بصورت زند‌‌ه د‌‌ر هند‌‌ و ایرانمورد تقدیر قرار گرفت،
تئوری MFT صنعت گردشگری جهان را بهدنیای نوینی برده است بر همین اساس پروفسور دونالد هاوکینر، استاد تمام دانشگاه جرج واشنگتن ونایب رییس اعضای وابسته سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) با حضور در مراسم تجلیل پرفسور محمدشریف ملک زاده عنوان پدر علم نوین مدیریت گردشگری را به او دادو ضمن پیام تبریک،تاکید کرد که دانشگاه جرج واشنگتن آمادگی کامل برای همکاری آموزشی و پژوهشی با سازمان بین المللی سیتی وان دارد.
وزرای گردشگری عضو UNWTO که پس از شیوع کرونا در جستجوی راهکارها و ابتکارات نوآورانه در صنعت گردشگری بودند تا بتواند تبعات منفی این همه گیری کرونا را کاهش دهند پس از آشنایی با ، تئوری MFT تایید کردند که این همان راهکاری است که می تواند صنعت گردشگری را از مشکلات کنونی کرونا عبور دهد.زیرا او در این تئوری روشهای سنتی مدیریت گردشگری را مورد بازنگری قرار داده و سازگاری با واقعیت های جدیدو توجه به جنبه های انسانی و معنوی را در صنعت گردشگری محور قرار داده است.
این آیین که روز 26 آبان ماه در کیش برگزار شد به گونه‌ای برنامه‌ریزیشده بود‌‌ که همه اساتید‌‌ و محققان جهان این روید‌‌اد‌‌ را د‌‌ر د‌‌انشگاه ها و مراکز تحقیقاتی خود‌‌ به صورت آنلاین مشاهد‌‌ه کردند. در همین راستا انستیتو گردشگری بوگوتا در کلمبیا از پروفسور ملک زاده برای تدریس تئوری MFT برای دوره های فوق لیسانس دعوت کرده تا آنها بتوانند ابزارهای جدیدی را بر اساس این تئوری جالب بدست آورند که با درک بهتری در این پروژه فوق العاده مشارکت داشته باشند. به عنوان مقدمه همین همکاری خانم کارول مارینو، مدیرکلانستیتو گردشگری بوگوتا با حضور در مراسم تجلیل از جایگاه علمی دکتر ملک زاده، کسب عنوان پدر علم نوین مدیریت گردشگری را تبریک گفت و تصریح کرد « ما در کلمبیا بر این باوریم که صنعت گردشگری باید محتوی وسیعی از نوآوری و خلاقیت داشته باشد تا گردشگران و مردم نه تنها مقاصد و خدمات متنوع را تجربه نمایند، بلکه حس فرهنگی، جوامع محلی، احساسات و خاطراتی را لمس و در یک محیط لذت بخش در طول سفر زندگی کنند.بنابراین ، فرصت جدیدی فراهم شده است تا ضمن هم افزایی و تبادل دانش بر اساس مطالعات در زمینه گردشگری و لحاظ کردن سناریوهای جدید که در نتیجه شیوع کرونا ایجاد شده است، بتوانیم نگرشها و ابزارهای متفاوتی را در پیش بگیریم تا کشورهای ما بعنوان مقاصد گردشگری پاسخگوی نیازهای خاص و ویژه هر گردشگر باشد. »
بسیاری از دانشمندان جهان و اساتید حوزه گردشگری کشورهای مختلف، حمایت رسمی خود را از نظریه MFT اعلام کردند و آن را نقطه عطفی در پیشرفت دانش توریسم برشمردند.
اساتید صاحب نام دانشگاه‌ها و مراکز گردشگری مهم دنیا همچون کاخا شنگیلیاIAPU ،اقای غلا برزگر و خانم زهرا برزگر، ئکتر جانی هاریانتو از دانشگاه پریزیدنت اندونزی، تاکشی ماتسورا رئیس دانشگاه کیوتو ژاپن، دکتر الهام مدمدوف از دانشگاه گردشگری و مدیریت آذربایجان، دکتر شان چن از دانشگاه SIAS چین، دکتر کورنی دیج مان مدیر پژوهش و نواوری دانشگاه علمی و کاربردی هلن، خوزه کاستا رئیس دانشکده توسعه و برنامه ریزی گردشگری پرتغال، پروفسور دانیل فسن مایر از انستیتو گردشگری اریک فیدمن دانشگاه فلوریدا آمریکا، دکتر فارگاس سانچز استاد تمام دانشگاه هولوا اسپانیا و پروفسور کای چون رئیس دانشکده مدیریت هتلداری و گردشگری دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ پیام تبریک خود را به این پرفسور ایرانی برای دریافت اولین جایزه و اختراع در صنعت گردشگری و کسب عنوان «پروفسور و پدر علم نوین گردشگری جهان» اعلام کردند.
اتحادیه بین المللی رؤسای دانشگاه های جهان 55 سال پیش با همکاری دانشگاه‌ های آکسفورد انگلستان، آمریکا، کره‌ جنوبی، فیلیپین و …با هدف افزایش تبادل تجربیات و ایجاد شبکه ارتباط بین رؤسای دانشگاه ‌هاراه اندازی و در انگلستان فعالیت خود را آغاز کرد.
یا اتحادیه بین المللی رؤسای دانشگاه های جهان (IAUP)،یک موسسه یا انجمن کوچک نیست بلکه یک شورای اجراییبا حضور رؤسای دانشگاه های اتریش، ژاپن، آرژانتین، ترکیه، مکزیک، چین، اسپانیا، آفریقا، کانادا، آمریکا، استرالیا و ایراندارد تا دیدگاه جهانی نسبت به آموزش عالی در سطح دنیا را ارتقا دهندو صدای رهبران آموزش را به گوش جهانیانبرسانند تا در مسیر حمایت از توسعه پایدارگام بردارند.
این اتحادیه بین المللی در سراسر دنیا دفاتر منطقه ای دارد و 5 اسفندماه سال 97 هم در حوزه گردشگری ایران دفتر منطقه آسیای مرکزی و خاورمیانه در جزیره کیش راه اندازی کرد.ریاست منطقه خاورمیانه و آفریقای مرکزی برعهده پروفسور ملک زاده است که این روزها به دلیل ثبت اولین اختراع در صنعت گردشگری، بیش از گذشته نامش بر سر زبان ها افتاده است.

بازنشر خبر از وبسایت اقتصاد ملی:

https://eghtesademeli.com/?p=24743

محقق ایرانی ناجی و نامی صنعت گردشگری شد

موج تقدیر و تشکر دانشگاههای جهان از محقق ایرانی پروفسور ملک زاده

در بهبوهه کرونا که صنعت گردشگری دنیا را تسخیر کرده محمد‌‌شریف ملک زاد‌‌ه پروفسور ایرانی با اختراع یک تئوری برای نخستین بار در صنعت گردشگری، ناجی این صنعت شد و نه تنها تحسین جهانیان را به همراه داشت توانست عنوان پدر علم نوین مدیریت گردشگری را کسب کند که افتخاری برای ایرانیان در عرصه علمی است.

به گزارش خبرنگار ما، اتحاد‌‌یه بین المللی رؤسای د‌‌انشگاه های جهان و اعضای بلند‌‌ پایه سازمان جهانی جهانگرد‌‌ی ملل متحد‌‌ و د‌‌انشگاه های مطرح جهان از جمله د‌‌انشگاه جرج واشنگتن آمریکا، کیوتو ژاپن، د‌‌انشگاه سیاس چین، د‌‌انشگاه هولوا اسپانیا و د‌‌انشگاه های بزرگ د‌‌نیا و جمعی از د‌‌انشمند‌‌ان و محققین ایرانی و خارجی طی مراسمی د‌‌ر کیش از پروفسور محمد‌‌شریف ملک زاد‌‌ه به پاس نخستین اختراع د‌‌ر صنعت گرد‌‌شگری جهان تجلیل کردند. البته این اختراع چند سال پیش توسط سازمان اسناد و املاک کشور و اداره مالکیت معنوی و ثبت اختراعات، ثبت شده و متعاقب آن در بسیاری از کشورهای جهان، پتنت گرفت و ثبت مالکیت معنوی و وایپو شد.

اختراع پرفسور ملک زاده راهبردی برای عبور از مشکلات پسا کرونایی است با عنوان «فرایند‌‌ مد‌‌یریت، کنترل کیفی انواع تورها با علایق ویژه با تعیین جاذبه‌ها، مسیرها، امکانات و شاخص‌های گرد‌‌شگری» معروف است که توسط این پرفسور بنام ایرانی ثبت شده است‌‌ و از آنجایی که می تواند باردیگر گردشگری دنیا را احیا کند و مانع از بیکاری صدها هزار شاغا در صنعت گردشگری شود مورد‌‌ استقبال مجامع علمی د‌‌نیا قرار گرفته و طی مراسمی بصورت زند‌‌ه د‌‌ر هند‌‌ و ایران مورد تقدیر قرار گرفت،

تئوری MFT صنعت گردشگری جهان را به دنیای نوینی برده است بر همین اساس پروفسور دونالد هاوکینر، استاد تمام دانشگاه جرج واشنگتن و نایب رییس اعضای وابسته سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO)  با حضور در مراسم تجلیل پرفسور محمدشریف ملک زاده عنوان پدر علم نوین مدیریت گردشگری را به او داد و ضمن پیام تبریک، تاکید کرد که دانشگاه جرج واشنگتن آمادگی کامل برای همکاری آموزشی و پژوهشی با سازمان بین المللی سیتی وان دارد.

وزرای گردشگری عضو UNWTO که پس از شیوع کرونا در جستجوی راهکارها و ابتکارات نوآورانه در صنعت گردشگری بودند تا بتواند تبعات منفی این همه گیری کرونا را کاهش دهند پس از آشنایی با ، تئوری  MFT تایید کردند که این همان راهکاری است که می تواند صنعت گردشگری را از مشکلات کنونی کرونا عبور دهد. زیرا او در این تئوری روشهای سنتی مدیریت گردشگری را مورد بازنگری قرار داده و سازگاری با واقعیتهای جدید و توجه به جنبه های انسانی و معنوی را در صنعت گردشگری محور قرار داده است.

این آیین که روز ۲۶ آبان ماه در کیش برگزار شد به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده بود‌‌ که همه اساتید‌‌ و محققان جهان این روید‌‌اد‌‌ را د‌‌ر د‌‌انشگاه ها و مراکز تحقیقاتی خود‌‌ به صورت آنلاین مشاهد‌‌ه کردند. در همین راستا انستیتو گردشگری بوگوتا در کلمبیا از پروفسور ملک زاده برای تدریس تئوری MFT برای دوره های فوق لیسانس دعوت کرده تا آنها بتوانند ابزارهای جدیدی را بر اساس این تئوری جالب بدست آورند که با درک بهتری در این پروژه  فوق العاده مشارکت داشته باشند. به عنوان مقدمه همین همکاری خانم کارول مارینو، مدیرکل انستیتو گردشگری بوگوتا با حضور در مراسم تجلیل از جایگاه علمی دکتر ملک زاده، کسب عنوان پدر علم نوین مدیریت گردشگری را تبریک گفت و تصریح کرد « ما در کلمبیا بر این باوریم که صنعت گردشگری باید محتوی وسیعی از نوآوری و خلاقیت داشته باشد تا گردشگران و مردم نه تنها مقاصد و خدمات متنوع را تجربه نمایند، بلکه حس فرهنگی، جوامع محلی، احساسات و خاطراتی را لمس و در یک محیط لذت بخش در طول سفر زندگی کنند. بنابراین ،  فرصت جدیدی فراهم شده است تا ضمن هم افزایی و تبادل دانش بر اساس مطالعات در زمینه گردشگری و لحاظ کردن سناریوهای جدید که در نتیجه شیوع کرونا ایجاد شده است، بتوانیم نگرشها و ابزارهای متفاوتی را در پیش بگیریم  تا کشورهای ما بعنوان مقاصد گردشگری پاسخگوی نیازهای خاص و ویژه هر گردشگر باشد. »

بسیاری از دانشمندان جهان و اساتید حوزه گردشگری کشورهای مختلف، حمایت رسمی خود را از نظریه MFT اعلام کردند و آن را نقطه عطفی در پیشرفت دانش توریسم برشمردند.

اساتید صاحب نام دانشگاه‌ها و مراکز گردشگری مهم دنیا همچون کاخا شنگیلیا IAPU  ،اقای غلا برزگر و خانم زهرا برزگر، ئکتر جانی هاریانتو از دانشگاه پریزیدنت اندونزی، تاکشی ماتسورا رئیس دانشگاه کیوتو ژاپن، دکتر الهام مدمدوف از دانشگاه گردشگری و مدیریت آذربایجان، دکتر شان چن از دانشگاه SIAS چین، دکتر کورنی دیج مان مدیر پژوهش و نواوری دانشگاه علمی و کاربردی هلن، خوزه کاستا رئیس دانشکده توسعه و برنامه ریزی گردشگری پرتغال، پروفسور دانیل فسن مایر از انستیتو گردشگری اریک فیدمن دانشگاه فلوریدا آمریکا، دکتر فارگاس سانچز استاد تمام دانشگاه هولوا اسپانیا و پروفسور کای چون رئیس دانشکده مدیریت هتلداری و گردشگری دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ پیام تبریک خود را به این پرفسور ایرانی برای دریافت اولین جایزه و اختراع در صنعت گردشگری و کسب عنوان «پروفسور و پدر علم نوین گردشگری جهان» اعلام کردند.

اتحادیه بین المللی رؤسای دانشگاه های جهان ۵۵ سال پیش با همکاری دانشگاه‌ های آکسفورد انگلستان، آمریکا، کره‌ جنوبی، فیلیپین و … با هدف افزایش تبادل تجربیات و ایجاد شبکه ارتباط بین رؤسای دانشگاه ‌ها راه اندازی و در انگلستان فعالیت خود را آغاز کرد.

یا اتحادیه بین المللی رؤسای دانشگاه های جهان (IAUP)، یک موسسه یا انجمن کوچک نیست بلکه یک شورای اجرایی با حضور رؤسای دانشگاه های اتریش، ژاپن، آرژانتین، ترکیه، مکزیک، چین، اسپانیا، آفریقا، کانادا، آمریکا، استرالیا و ایران دارد تا دیدگاه جهانی نسبت به آموزش عالی در سطح دنیا را ارتقا دهند و صدای رهبران آموزش را به گوش جهانیان برسانند تا در مسیر حمایت از توسعه پایدار گام بردارند.

این اتحادیه بین المللی در سراسر دنیا دفاتر منطقه ای دارد و ۵ اسفندماه سال ۹۷ هم در حوزه گردشگری ایران دفتر منطقه آسیای مرکزی و خاورمیانه در جزیره کیش راه اندازی کرد. ریاست منطقه خاورمیانه و آفریقای مرکزی برعهده پروفسور ملک زاده است که این روزها به دلیل ثبت اولین اختراع در صنعت گردشگری، بیش از گذشته نامش بر سر زبان ها افتاده است.

محقق ایرانی ناجی و نامی صنعت گردشگری شد

اتحاد‌‌یه بین المللی رؤسای د‌‌انشگاه های جهان و اعضای بلند‌‌ پایه سازمان جهانی جهانگرد‌‌ی ملل متحد‌‌ و د‌‌انشگاه های مطرح جهان از جمله د‌‌انشگاه جرج واشنگتن آمریکا، کیوتو ژاپن، د‌‌انشگاه سیاس چین، د‌‌انشگاه هولوا اسپانیا و د‌‌انشگاه های بزرگ د‌‌نیا و جمعی از د‌‌انشمند‌‌ان و محققین ایرانی و خارجی طی مراسمی د‌‌ر کیش از پروفسور محمد‌‌شریف ملک زاد‌‌ه به پاس نخستین اختراع د‌‌ر صنعت گرد‌‌شگری جهان تجلیل کردند. البته این اختراع چند سال پیش توسط سازمان اسناد و املاک کشور و اداره مالکیت معنوی و ثبت اختراعات، ثبت شده و متعاقب آن در بسیاری از کشورهای جهان، پتنت گرفت و ثبت مالکیت معنوی و وایپو شد.

اختراع پرفسور ملک زاده راهبردی برای عبور از مشکلات پسا کرونایی است با عنوان «فرایند‌‌ مد‌‌یریت، کنترل کیفی انواع تورها با علایق ویژه با تعیین جاذبه‌ها، مسیرها، امکانات و شاخص‌های گرد‌‌شگری» معروف است که توسط این پرفسور بنام ایرانی ثبت شده است‌‌ و از آنجایی که می تواند باردیگر گردشگری دنیا را احیا کند و مانع از بیکاری صدها هزار شاغا در صنعت گردشگری شود مورد‌‌ استقبال مجامع علمی د‌‌نیا قرار گرفته و طی مراسمی بصورت زند‌‌ه د‌‌ر هند‌‌ و ایران مورد تقدیر قرار گرفت،

a1f35b89-e1e5-4f7f-be7e-2104c16871ff

تئوری MFT صنعت گردشگری جهان را به دنیای نوینی برده است بر همین اساس پروفسور دونالد هاوکینر، استاد تمام دانشگاه جرج واشنگتن و نایب رییس اعضای وابسته سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO)  با حضور در مراسم تجلیل پرفسور محمدشریف ملک زاده عنوان پدر علم نوین مدیریت گردشگری را به او داد و ضمن پیام تبریک، تاکید کرد که دانشگاه جرج واشنگتن آمادگی کامل برای همکاری آموزشی و پژوهشی با سازمان بین المللی سیتی وان دارد.

وزرای گردشگری عضو UNWTO که پس از شیوع کرونا در جستجوی راهکارها و ابتکارات نوآورانه در صنعت گردشگری بودند تا بتواند تبعات منفی این همه گیری کرونا را کاهش دهند پس از آشنایی با ، تئوری  MFT تایید کردند که این همان راهکاری است که می تواند صنعت گردشگری را از مشکلات کنونی کرونا عبور دهد. زیرا او در این تئوری روشهای سنتی مدیریت گردشگری را مورد بازنگری قرار داده و سازگاری با واقعیتهای جدید و توجه به جنبه های انسانی و معنوی را در صنعت گردشگری محور قرار داده است.

6dd25741-be44-4ba1-92f2-34a6a6310fc4

این آیین که روز 26 آبان ماه در کیش برگزار شد به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده بود‌‌ که همه اساتید‌‌ و محققان جهان این روید‌‌اد‌‌ را د‌‌ر د‌‌انشگاه ها و مراکز تحقیقاتی خود‌‌ به صورت آنلاین مشاهد‌‌ه کردند. در همین راستا انستیتو گردشگری بوگوتا در کلمبیا از پروفسور ملک زاده برای تدریس تئوری MFT برای دوره های فوق لیسانس دعوت کرده تا آنها بتوانند ابزارهای جدیدی را بر اساس این تئوری جالب بدست آورند که با درک بهتری در این پروژه  فوق العاده مشارکت داشته باشند. به عنوان مقدمه همین همکاری خانم کارول مارینو، مدیرکل انستیتو گردشگری بوگوتا با حضور در مراسم تجلیل از جایگاه علمی دکتر ملک زاده، کسب عنوان پدر علم نوین مدیریت گردشگری را تبریک گفت و تصریح کرد « ما در کلمبیا بر این باوریم که صنعت گردشگری باید محتوی وسیعی از نوآوری و خلاقیت داشته باشد تا گردشگران و مردم نه تنها مقاصد و خدمات متنوع را تجربه نمایند، بلکه حس فرهنگی، جوامع محلی، احساسات و خاطراتی را لمس و در یک محیط لذت بخش در طول سفر زندگی کنند. بنابراین ،  فرصت جدیدی فراهم شده است تا ضمن هم افزایی و تبادل دانش بر اساس مطالعات در زمینه گردشگری و لحاظ کردن سناریوهای جدید که در نتیجه شیوع کرونا ایجاد شده است، بتوانیم نگرشها و ابزارهای متفاوتی را در پیش بگیریم  تا کشورهای ما بعنوان مقاصد گردشگری پاسخگوی نیازهای خاص و ویژه هر گردشگر باشد. »

بسیاری از دانشمندان جهان و اساتید حوزه گردشگری کشورهای مختلف، حمایت رسمی خود را از نظریه MFT اعلام کردند و آن را نقطه عطفی در پیشرفت دانش توریسم برشمردند.

20c4898f-cdfa-4afd-82dc-2c1f334b3aff

اساتید صاحب نام دانشگاه‌ها و مراکز گردشگری مهم دنیا همچون کاخا شنگیلیا IAPU  ،اقای غلا برزگر و خانم زهرا برزگر، ئکتر جانی هاریانتو از دانشگاه پریزیدنت اندونزی، تاکشی ماتسورا رئیس دانشگاه کیوتو ژاپن، دکتر الهام مدمدوف از دانشگاه گردشگری و مدیریت آذربایجان، دکتر شان چن از دانشگاه SIAS چین، دکتر کورنی دیج مان مدیر پژوهش و نواوری دانشگاه علمی و کاربردی هلن، خوزه کاستا رئیس دانشکده توسعه و برنامه ریزی گردشگری پرتغال، پروفسور دانیل فسن مایر از انستیتو گردشگری اریک فیدمن دانشگاه فلوریدا آمریکا، دکتر فارگاس سانچز استاد تمام دانشگاه هولوا اسپانیا و پروفسور کای چون رئیس دانشکده مدیریت هتلداری و گردشگری دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ پیام تبریک خود را به این پرفسور ایرانی برای دریافت اولین جایزه و اختراع در صنعت گردشگری و کسب عنوان «پروفسور و پدر علم نوین گردشگری جهان» اعلام کردند.

اتحادیه بین المللی رؤسای دانشگاه های جهان 55 سال پیش با همکاری دانشگاه‌ های آکسفورد انگلستان، آمریکا، کره‌ جنوبی، فیلیپین و … با هدف افزایش تبادل تجربیات و ایجاد شبکه ارتباط بین رؤسای دانشگاه ‌ها راه اندازی و در انگلستان فعالیت خود را آغاز کرد.

 یا اتحادیه بین المللی رؤسای دانشگاه های جهان (IAUP)، یک موسسه یا انجمن کوچک نیست بلکه یک شورای اجرایی با حضور رؤسای دانشگاه های اتریش، ژاپن، آرژانتین، ترکیه، مکزیک، چین، اسپانیا، آفریقا، کانادا، آمریکا، استرالیا و ایران دارد تا دیدگاه جهانی نسبت به آموزش عالی در سطح دنیا را ارتقا دهند و صدای رهبران آموزش را به گوش جهانیان برسانند تا در مسیر حمایت از توسعه پایدار گام بردارند.

این اتحادیه بین المللی در سراسر دنیا دفاتر منطقه ای دارد و 5 اسفندماه سال 97 هم در حوزه گردشگری ایران دفتر منطقه آسیای مرکزی و خاورمیانه در جزیره کیش راه اندازی کرد. ریاست منطقه خاورمیانه و آفریقای مرکزی برعهده پروفسور ملک زاده است که این روزها به دلیل ثبت اولین اختراع در صنعت گردشگری، بیش از گذشته نامش بر سر زبان ها افتاده است.