رئیس منطقه ای iaup خبر داد: برگزاری نخستین نشست تخصصی روسای دانشگاههای عضو iaup به صورت مجازی در جزیره کیش

رئیس منطقه ای iaup از برگزاری نخستین نشست تخصصی روسای دانشگاههای عضو iaup به صورت مجازی در جزیره کیش خبر داد.
به گزارش تماشادکتر محمدشریف ملک زاده در همین رابطه اظهار داشت: دفتر منطقه ای آسیای مرکزی و خاورمیانه اتحادیه بین المللی روسای دانشگاههای جهانiaup در جزیره زیبای کیش به عنوان یک دفتر دائمی و منطقه ای که دانشگاههای آسیای مرکزی و خاورمیانه عضو آن هستند، فعالیت خود را شروع کرده است.
او افزود: در همین راستا اولین نشست تخصصی روسای منطقه آزاد کیش و جمعی از روسای دانشگاههای عضو  iaupبا همکاری منطقه آزاد کیش در روز پنجشنبه ساعت 15تا 19در این جزیزه زیبا برگزار می شود.
ملک زاده در خصوص جزئیات این نشست نیز گفت: در آئین افتتاحیه که با حضور رئیس کلiaup پرفسور کاخا شنگلیا رئیس اتحادیه دانشگاههای جهان برگزار خواهد شد، پس از سخنرانی وی ابتدا دکتر مظفری رئیس منطقه آزاد کیش و سپس بنده به عنوان رئیس منطقه iaup سخن خواهیم گفت.
او همچنین گفت: روسای دانشگاههای کاکاکوس گرجستان، دانشگاه فدرال کازان روسیه، دانشگاه پرزیدنت اندونزی، دانشگاه علوم کاربردی وین اتریش، دانشگاه صنعت و نفت آذربایجان، دانشگاه ملی آگاربان ارمنستان، دانشگاه بیشکک قزاقستان و دانشگاه آموزش دولتی ارمنستان نیز در این آئین به بیان دیدگاههای خود خواهند پرداخت.
به گفته ملکزاده پردیس های بین الملل صنعتی شریف، دانشگاه تهران، علوم پزشکی تهران، امیر کبیر، دانشگاه علمی کاربردی، پیام نور و آزاد نیز در این مراسم شرکت می کنند و در اختتامیه توسط نماینده وزیر علوم جمع بندی مباحث را خواهیم داشت.
ملک زاده همچنین گفت: یکی از محورهایی که در دستور منطقهiaup آسیای مرکزی و خاورمیانه است، آشنایی دنیا با ظرفیت های دانشگاه های خاورمیانه به ویژه دانشگاههای ایران است که باید به فال نیک گرفته شود.
او تصریح کرد: این نشست که به صورت مجازی برگزار می شود شروع خوبی است در ایران تا ظرفیت دانشگاههای ایران و خاورمیانه به جهان معرفی شود لذا در ماههای آینده نیز نشست های کاملا تخصصی برگزار و تفاهم نامه هایی امضا خواهد شد تا آموزش های کوتاه و بلند مدت دنبال شود.

نخستین نشست تخصصی روسای دانشگاههای عضو iaup

برگزاری نخستین نشست تخصصی روسای دانشگاههای عضو iaup به صورت مجازی در جزیره کیش