رییس اتحادیه بین المللی روسای دانشگاه های جهان(IUAP) در تفلیس طی مراسمی، دكترای افتخاری این دانشگاه را به دکتر محمد شریف ملک زاده معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسبق ایران اهدا كرد.

به گزارش روابط عمومی IUAP/رییس اتحادیه بین المللی روسای دانشگاه های جهان(IUAP) در تفلیس طی مراسمی، دكترای افتخاری این دانشگاه را به “دکتر محمد شریف ملک زاده” معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسبق ایران اهدا كرد.

“دکتر کاخا شنگلیا” اهدای دكترای افتخاری این دانشگاه را به “دکتر محمد شریف ملک زاده” به خاطر رتبه علمی، فرهنگی و ارائه نظریه جهانی MFT (گردشگری با علایق ویژه) اعلام كرد.

وی، اهدای این درجه علمی به دکتر ملک زاده را افتخاری برای اتحادیه بین المللی دانشگاه های جهان دانست و ابراز امیدواری كرد با توسعه نظریه MFT شاهد تحولی عمیق درصنعت گردشگری جهان خواهیم بود.

دکتر کاخا شنگلیا، باعضویت دکتر ملک زاده درشورای اجرایی اين اتحادیه، همكاری‌های علمی ایران و اتحادیه IUAP تقویت و گسترش می یابد.

دکتر ملک زاده نیز با قدردانی از اهدای این مدرك علمی گفت: این دكترای افتخاری نه تنها برای من، بلكه برای مردم ایران نشانه‌ای از دوستی و محبت میان ملت هاست.

به گزارش روابط عمومی سازمان بین المللی SITI 1 ، در این دیدار که در مقر UNWTO در مادرید ، اسپانیا صورت گرفت، دکتر ملک زاده بطور کامل تئوری خود را تحت عنوان MFT برای دبیرکل UNWTO تشریح کردند. در ادامه، استاندارد گردشگری حلال نیز بعنوان ماحصل این تئوری معرفی گردید.

زوراب پولولیکاشویلی، دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی نیز ضمن استقبال، گفت این تئوری، ملک زاده را به چهره ای آشنا و بین المللی برای صنعت گردشگری تبدیل کرده است. این نظریه، گفتمان جدیدی را در هزاره سوم مطرح ساخته است. بعلاوه؛ این رویکرد تخصصی و این گفتمان جدید در صنعت گردشگری واقعه بزرگی است و باید از آن به عنوان سندی در تحول صنعت گردشگری یاد کرد .

دکتر ملک زاده ضمن تشکر از دعوت و توجه دبیرکل سازمان جهانی گردشگری گفت: دانش و صنعت گردشگری باید در جهت دستیابی به آرامش خاطر ، ارتقای روح و روان گردشگران باشد. سازوکارها ، الگوها و ساختارهای موجود گردشگری قادر به تأمین تمام نیازهای گردشگران نیستند زیرا آنها به جنبه های معنوی توجه کافی ندارند. MFT بستری را فراهم می سازد تا هر انسان بتواند پاسخ نیاز خود را در زمان و مکان خاص بدست آورد.

دبیرکل UNWTO در پایان تاکید کردند که صنعت گردشگری جهان نیاز به نوع آوری و تنوع در ارایه خدمات و محصولات جدید و ابتکاری دارد. گردشگری حلال و تئوری MFT گام موثری در تحقق این هدف جهانی هستند و سازمان جهانی جهانگردی آمادگی همکاری و معرفی این دستاورد نوآورانه را به اعضای خود دارد.

دکتر محمدشریف ملک زاده و دکتر کاخا شنگلیا

دکتر کاخا شنگلیا

دکتر زوراب پولولیکاشویلی

دکتر محمد شریف ملک زاده و دکتر زوراب پولولیکاشویلی